«Реалізація гендерної політики в правоохоронній діяльності»
26-06-2020За такою назвою відбувся круглий стіл на базі Прикарпатського факультету (м. Івано-Франківськ) Національної академії внутрішніх справ організований кафедрою соціально-гуманітарних дисциплін. Не порушуючи карантинних обмежень, засідання круглого столу відбувалося у форматі он-лайн на платформі Zoom Meeting та об’єднало теоретиків і практиків гендерної проблематики. Адже забезпечення гендерної рівності та недопущення проявів дискримінації є важливою для суспільства, фахівців у галузі права, здобувачів - майбутніх працівників органів Національної поліції України.
Пленарне засідання розпочалось доповіддю помічника начальника ГУНП в Івано-Франківській області Івана Кріцака, який проаналізував історичний аспект формування феномену «гендер». Далі регіональна представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області Людмила Непийвода охарактеризувала основні аспекти дотримання недискримінації та гендерної рівності в роботі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Інші учасники у своїх виступах висвітлили низку проблемних питань, зокрема гендерний аспект особливостей відбування покарання у місцях позбавлення волі (Юлія Дзева, начальниця відділу по контролю за виконанням судових рішень Івано-Франківської установи виконання покарань), правові основи гендерної рівності (Людмила Андрусів, професорка кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Прикарпатського факультету (м. Івано-Франківськ) Національної академії внутрішніх справ), гендерні стереотипи як різновид соціальних стереотипів (Олександра Пташник-Середюк доцентка кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Прикарпатського факультету (м. Івано-Франківськ) Національної академії внутрішніх справ).
У підсумку учасники круглого столу констатували, що становлення сучасного демократичного суспільства передбачає забезпечення рівних можливостей для самореалізації особи незалежно від її статі, віку, національності чи соціального походження, тобто недопущення будь-якої дискримінації та розрізнення. Саме тому формування гендерної соціально-економічної культури у суспільстві, поширення гендерних знань, реалізація ідей гендерної рівності сприяє ефективному використанню людського потенціалу як чоловіків, так і жінок, а отже, розширенню можливостей людського розвитку.
Прикарпатський факультет (м.Івано-Франківськ)
Інші навчальні підрозділи
- №1 (Київська обл., с. Віта Поштова)
- №2 (вул. Генерала Карбишева, 3)
- №3 (вул. Колекторна, 4)
- заочного та дистанційного навчання
Інститути та факультети:
- Інститут підготовки керівних кадрів та підвищення кваліфікації
Інші навчальні підрозділи:
- Юридичний ліцей імені Ярослава Кондратьєва
- Київський центр первинної професійної підготовки "Академія поліції"
Контакти
Поштова адреса:

м. Івано-Франківськ, вул. Національної Гвардії, 3
Електронна пошта:

(для офіційних документів)
[email protected]
Телефони для довідок:

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (0342) 52-32-00