Українська версія сайту

Ознайомлення з мистецтвом вишивки

27-05-2015

Ой, вишивки мої любі, я вас вишиваю.
Та про красу і про фарби думки не лишаю:
Де покласти слід рожеву, а де ніжно-синю,
Щоб славила моя праця рідну Батьківщину.

 

Вишивка виникла давно. Мабуть, ніколи не зможемо довідатися, хто і коли вперше здогадався втілити в узорний мотив красу рідної природи, свої переживання та відчуття, бо через недовговічність тканини та ниток наука позбавлена можливості точно визначити час виникнення цього мистецтва.

Ознайомлення з мистецтвом вишивки

Однак знаємо, що українська вишивка сягає своїм корінням у сиву давнину. Елементи символіки сучасних українських узорів перегукуються з орнаментами, що прикрашали посуд трипільських племен. Історик Геродот писав, що вишивкою був прикрашений одяг скіфських племен. У Черкаській області було знайдено срібні пляшечки з фігурками чоловіків, одягнених у вишиті сорочки, датовані шостим століттям нашої ери.

Вишиванням споконвіку займались жінки, які з покоління в покоління передавали найяскравіші зразки орнаменту, кольору, вишивальну техніку.

Ознайомлення з мистецтвом вишивки

З метою ознайомлення постійного та перемінного особового складу Прикарпатського факультету з мистецтвом вишивки у фойє адміністративного корпусу 21 травня було розміщено виставку вишитих картин, ікон та образів доцента кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Оксани Терешкун. Око відвідувачів виставки милували вишиті ікони Богоматері, Спасителя, старовинних замків Середньовіччя. Ожили на полотні в роботах майстрині і різноманітні квіти. Представлені роботи були виконані технікою гобелен, традиційним хрестиком та бісером.

Відвідувачі виставки також мали змогу переглянути мультимедійну презентацію про особливості української вишивки в різних регіонах України «А над світом українська вишивка цвіте». За допомогою даної презентації вони дізналися, що майже кожна область, кожний район, часто і окремі села, від матері до дочки передавали свої узори. Тому за кольором, орнаментом, фактурою вишивки завжди можна визначити місце її виготовлення.

Ознайомлення з мистецтвом вишивки

Усі, хто побував на виставці, отримали масу задоволення, отримали нові знання. Саме завдяки таким заходам, ми можемо бути певні, що в невичерпній скарбниці духовної культури нашого народу буде і надалі розвиватися винятково важлива її частина – вишивка, адже з нею пов'язана вся багатовікова історія українського народу, його творчі пошуки, радість і горе, його перемоги і поразки, сподівання на майбутнє, адже вишиванка - це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук.

Прикарпатський факультет

 

Інші навчальні підрозділи

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

м. Івано-Франківськ, вул. Національної Гвардії, 3

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (0342) 52-32-00

X
X